Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/2021

w dniu 25 czerwca 2021

 

Zakończenie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

 

 

o godzinie 9.00 apel dla klas : 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 1G, 2A1, 2B1, 2C1 

 

 po apelu rozdanie świadectw w klasach

 

o godzinie 10.00 apel dla klas: 2D1, 2E1, 2F1, 2G1, 2A2, 2B2, 2C2, 2D2, 2E2, 2G2 

 

po apelu rozdanie świadectw w klasach

W poniedziałek 10 lutego z okazji 100 rocznicy powrotu Polski nad Bałtyk, dbył się konkurs historyczny pt. „Zaślubiny Polski z morzem”.

Od uczestników  wymagana była znajomość faktograficzna (daty, postacie historyczne, miejsca itd.), ikonograficzna (fotografie, obrazy itd.) źródłowa (fragmenty meldunków, odezw, manifestów itd.) oraz kartograficzna (mapy) historii Polski i Pomorza z lat 1914 – 1922. 

 


Finał konkursu poprzedziły ogólnoszkolne eliminacje, które wyłoniły dwuosobowe reprezentacje pięciu klas (1 F1, 1 A1, 1 D2, 1 E1 i 2 A), które rywalizowały o miano najlepszej.
Nad całością czuwało jury pod przewodnictwem nauczyciela historii p. Arkadiusza Ordyńca i przewodniczącego samorządu szkolnego Kajetan Kołodziejskiego z klasy II E. W jury zasiadł także przewodniczący zarządu dzielnicy Orłowo p. Henryk Wiszniowski. Konkurs poprzedził 20 minutowy wykład p. A. Ordyńca pt. „100 rocznica zaślubin z Morzem w Gdyni. Generał J. Haller w Kolibkach”.

Wynik, po zaciętej, dwugodzinnej walce, w której uczestnicy pochwalili się dużym zasobem wiedzy historycznej oraz umiejętnościami jej prezentowania, był następujący:

I miejsce reprezentacja klasy 2 A w składzie: Borys Szymański i Adrian Gawdzik.

 

 

II miejsce reprezentacja klasy 1 D2 w składzie: Jakub Konkol i Mateusz Konkol.

 

 

III miejsce reprezentacja klasy 1 E1 w składzie: Oliwia Grochowska i Marta Kot.

 

 

IV miejsce reprezentacja klasy 1 A1 w składzie: Franciszek Michałowski i Piotr Frischke

 

 

V miejsce reprezentacja klasy 1 F1 w składzie: Agnieszka Ozimkiewicz i Filip Dambek.

 

Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, okolicznościowymi nagrodami i pucharami. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców IX LO i zarząd dzielnicy Orłowo zostały wręczone przez p. wicedyrektora Krzysztofa Brodzińskiego i p. Henryka Wiszniowskiego.
Leszek Sobieraj