Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

w IX LO odbędzie się w środę 19 czerwca o  godzinie 10.00

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

19 czerwca w środę o g. 9.00

w Kościele p.w.Matki Bożej Bolesnej w Orłowie, ul. Zawackiego 4

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej - Brain Bee za nami. W sobotę 9 marca 2019 roku naszą Szkołę w etapie regionalnym konkursu reprezentował Szymon Kolasiński.

Celem konkursu jest motywowanie młodych ludzi do studiowania, a następnie kontynuowania kariery zawodowej w obszarach nauk podstawowych i klinicznych dotyczących szeroko pojętej neurobiologii.

W tym roku hasłem przewodnim konkursu Brain Bee jest “We Build Better Brains to Fight Brain Disorders”. Test składający się z 60 pytań, w tym 10 w języku angielskim, rozwiązywali przez 70 minut uczniowie szkół średnich z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Laureaci konkursu Brain Bee w trakcie rekrutacji na Gdański Uniwersytet Medyczny uzyskają maksymalną liczbę punktów z biologii na wszystkie kierunki, gdzie wymagana jest biologia w trybie rozszerzonym, w tym na kierunek lekarski. Udało nam się także wysłuchać pasjonującego wykładu profesora Bartosza Karaszewskiego na temat Neurobiologii. Już teraz zachęcam do przygotowań do KOLEJNEJ EDYCJI.