02 września (poniedziałek) zapraszamy na:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020

=> dla klas pierwszych godz. 9.00

=> dla klas drugich i trzecich godz. 10.00

Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia w życiu każdego z uczniów (uczennic) prosimy o przybycie w stroju galowym.

29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum (dotyczy klas pierwszych)
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej - Brain Bee za nami. W sobotę 9 marca 2019 roku naszą Szkołę w etapie regionalnym konkursu reprezentował Szymon Kolasiński.

Celem konkursu jest motywowanie młodych ludzi do studiowania, a następnie kontynuowania kariery zawodowej w obszarach nauk podstawowych i klinicznych dotyczących szeroko pojętej neurobiologii.

W tym roku hasłem przewodnim konkursu Brain Bee jest “We Build Better Brains to Fight Brain Disorders”. Test składający się z 60 pytań, w tym 10 w języku angielskim, rozwiązywali przez 70 minut uczniowie szkół średnich z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Laureaci konkursu Brain Bee w trakcie rekrutacji na Gdański Uniwersytet Medyczny uzyskają maksymalną liczbę punktów z biologii na wszystkie kierunki, gdzie wymagana jest biologia w trybie rozszerzonym, w tym na kierunek lekarski. Udało nam się także wysłuchać pasjonującego wykładu profesora Bartosza Karaszewskiego na temat Neurobiologii. Już teraz zachęcam do przygotowań do KOLEJNEJ EDYCJI.