W dniu 11 marca 2019 roku w godzinach wczesnopopołudniowych odbył się w auli naszej szkoły Wieczór Poezji Obcojęzycznej (jak to niektórzy trafnie stwierdzili podwieczorek )

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Zadbali o nią przede wszystkim uczniowie i uczennice naszej szkoły, którzy licznie (ok.30 osób) zgłosili się do udziału w spotkaniu, aby zaprezentować swoje talenty i dzięki nim przenieść nas w świat poezji i muzyki pochodzących z różnych krajów europejskich. Mieliśmy niecodzienną okazję usłyszeć w oryginale utwory takich poetów, jak: Johann Wolfgang Goethe, Heinrich Heine, Wilhelm Busch, William Wordsworth, Guillaume Apollinaire, Federico García Lorca i Octavio Paz.

Zadbano również o warstwę muzyczną naszego spotkania. Solo i w zespołach zostały wykonane piosenki w języku angielskim, hiszpańskim i niemieckim. Bo jak powiedział Johann Wolfgang Goethe „Gdzie słyszysz śpiew, tam wchodź, tam dobre serca mają. Źli ludzie - wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają”. Na koniec naszego wydarzenia uczestnicy otrzymali drobne upominki. 
W imieniu organizatorek spotkania chciałabym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do uświetnienia naszego wydarzenie (np. poprzez przygotowanie słodkości, dekoracji i oprawy muzycznej ) i zaprosić wszystkich ponownie za rok na trzecią już edycję.

Edyta Delekta