02 września (poniedziałek) zapraszamy na:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020

=> dla klas pierwszych godz. 9.00

=> dla klas drugich i trzecich godz. 10.00

Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia w życiu każdego z uczniów (uczennic) prosimy o przybycie w stroju galowym.

29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum (dotyczy klas pierwszych)
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

Dnia 22 marca 2019r., uczniowie klas pierwszych, grupy łączonej języka francuskiego wzięli udział w XIX Wojewódzkim Konkursie Teatralnym „Francuska sentencja na scenie” godnie reprezentując nasze liceum i zdobywając II miejsce z przedstawieniem «Café Bohème»! przygotowane pod opieką pani Krystyny Nowickiej-Nozdryń.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji były słowa piosenki zmarłego w ubiegłym roku barda i pieśniarza Charlesa Aznavoura : ''La Bohème,la Bohème, On était jeunes, On était fous...”

Główną rolę Charlesa Aznavoura zagrał rewelacyjnie Adrian Gawdzik (1A), Edith Piaf została odtworzona przez Weronikę Balanę (1A), rolę Zeldy Fitzgerald wykreowała Martyna Gollnau (1E), Marleny Dietrich — Kamila Kluza (1F), a Salvadora Dalego — Adam Rutka (1E). Swoje postaci wykreowali również: Maria Dolecka (1F: Ernest Hemingway), Natalia Halicka (1F: Maria Cortez Gonzalez, Magdalena Klein oraz Malwina Wilkowska (1A i 1E: kokietki), Janusz Gorczycki (1A: kelner) oraz Paulina Starosta (1E: agent nieruchomości). Nasza grupa zdobyła ponadto wyróżnienie za najlepszą charakteryzację, a także wyróżnienie słowne za najlepsze wąsy dla Adama Rutki w roli Salvadora Dalego. Mamy nadzieję na więcej takich sukcesów w przyszłych konkursach.

Tekst - Barbara Szukiewicz. 1F, zdjęcia – p. Krystyna Nowicka-Nozdryń