02 września (poniedziałek) zapraszamy na:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020

=> dla klas pierwszych godz. 9.00

=> dla klas drugich i trzecich godz. 10.00

Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia w życiu każdego z uczniów (uczennic) prosimy o przybycie w stroju galowym.

29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum (dotyczy klas pierwszych)
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

W dniu 19 marca uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu "Public speaking competition", wzięli udział w warsztatach w Teatrze Muzycznym. Składały się one z ćwiczeń emisji głosu i dykcji, pobudzających wyobraźnię i angażujących ruchowo. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością, przy okazji świetnie się bawiąc.

Dowiedzieli się, na co warto zwrócić uwagę przy wystąpieniach publicznych, na czym skupić się przy wygłaszaniu przemówienia, jakich środków użyć, a jakich unikać. Była to bardzo ciekawa, wartościowa lekcja i z pewnością pomoże uczniom w przygotowaniu wspaniałych mów konkursowych.

Dagmara Marciniak, II e