We wtorek 2 kwietnia w ramach obchodów Dni Języków Romańskich w naszej szkole grupy międzyoddziałowe języka francuskiego,

uczestnicząc w Dniu Francuskim, miały okazję zintegrować się dzięki łączącej je wspólnej pasji.

Pretekstem do zorganizowania dnia tematycznego były światowe obchody Francophonie, czyli święto wszystkich osób posługujących się językiem francuskim.

Na początku nagrodziliśmy grupę teatralną, która wystawiając spektakl pod tytułem „Café Bohème”, zajęła drugie miejsce w przeglądzie przedstawień francuskich. Następnie, po wysłuchaniu niesamowitych prezentacji na temat Francophonie i La France autorstwa Mikołaja oraz Darii, przyszła kolej na konkursy. Na początku odbył się quiz „Le français dans le monde, sprawdzający naszą wiedzę o krajach francuskojęzycznych, który wygrał zespół „Mont Blanc” w składzie: Klaudia Firgon, Klaudia Papszun, Patrycja Stefanowska i Ola Konkel.
Następnie czytaliśmy popularne łamańce językowe (iluż było chętnych!),
po czym bawiliśmy się słowotwórstwem (zaskakująco twórczo!). Wszystko odbywało się przy akompaniamencie słodkości upieczonych przez uczniów oraz francuskiej muzyki, która wzmagała niesamowitą atmosferę.
Nagrody dla naszych uczestników – pomoce językowe
słodycze, ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy. Miejmy nadzieję na więcej szans na wspólną integrację — a za tę chcielibyśmy podziękować pani Krystynie Nowickiej-Nozdyń.

Tekst: Barbara Szuniewicz kl. If, zdjęcia i wsparcie: Katarzyna Nozdrzykowska