Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

w IX LO odbędzie się w środę 19 czerwca o  godzinie 10.00

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

19 czerwca w środę o g. 9.00

w Kościele p.w.Matki Bożej Bolesnej w Orłowie, ul. Zawackiego 4

W środę 3 kwietnia klasy pierwsze wzięły udział w Dniu Hiszpańskim (Día de la Hiszpanidad). Był to drugi dzień obchodów Dni Języków Romańskich w naszej szkole. Przedstawiciele klas pierwszych spotkali się, żeby posłuchać o kulturze państw hiszpańskojęzycznych i poznać ciekawostki na ich temat.

O Kubie opowiedziała Natalia Brzeska (1a), natomiast o hiszpańskim Toledo – Camila Chmielowska (2f). Nie zabrakło również konkursów i wielkich emocji. Po wysłuchaniu prezentacji oraz zapoznaniu się z informacjami zawartymi na plakatach, przedstawiciele klas pierwszych przystąpili do rozwiązywania quizu. Najlepsza okazała się klasa 1f, drugie miejsce zajęła klasa 1d, zaś trzecie – 1g. Rozwiązany został konkurs na najlepszy plakat: 1.miejsce Wiktoria Kąkol z 1B, 2.miejsce Rozalia Pijor z 1E, wyróżnienie Rozalia Sadowska i Jakub Jabłoński z 1A. Wszystkie klasy zostały nagrodzone słodkościami, za co serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców. Śpiewając słynne „Bailando” wszyscy wyszli z uśmiechami na twarzach, a organizatorki (Pani Krystyna Nowicka-Nozdryń oraz Pani Gabriela Reclaw) mogą czuć się dumne z organizacji tak miłego przedsięwzięcia. ¡Hasta el año próximo!

Zuzanna Lucewicz 2e