Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

w IX LO odbędzie się w środę 19 czerwca o  godzinie 10.00

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

19 czerwca w środę o g. 9.00

w Kościele p.w.Matki Bożej Bolesnej w Orłowie, ul. Zawackiego 4

Szkolny konkurs historyczny „Witaj majowa Jutrzenko” odbył się wyjątkowo w innym terminie, w piątek 17 maja. Od uczestników konkursu wymagana była znajomość faktograficzna (daty, postacie historyczne, miejsca itd.), ikonograficzna / fotografie, obrazy itd./ źródłowa  (fragmenty odezw, manifestów itd.) oraz kartograficzna (mapy) historii Polski z lat 1788 - 1792.

Ze względu na indywidualną formułę konkursu tydzień wcześniej odbyły się ogólnoszkolne eliminacje, które wyłoniły najlepszych 6 uczniów. W jury obok nauczycieli historii p. Arkadiusza Ordyńca i p. Pawła Walaszka zasiadł przedstawiciel samorządu szkolnego Sebastian Łukaszewski z kl. I A

Po zaciętej ponad godzinnej rywalizacji uczestnicy zajęli następujące miejsca:
I miejsce Jakub Lesner – klasa I a
 II miejsce Katarzyna Rohda – klasa II a
III miejsce Maciej Dobrowolski – klasa I d
 IV miejsce Tomasz Toruńczak – klasa I a
 V miejsce Piotr Zwierski – klasa I g
 VI miejsce Gloria Sawicka – klasa II e (nieobecna)
 Wszyscy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi a pierwsza trójka również okolicznościowymi pucharami. Nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, uroczyście wręczył p. dyrektor Krzysztof Brodziński.