Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

w IX LO odbędzie się w środę 19 czerwca o  godzinie 10.00

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

19 czerwca w środę o g. 9.00

w Kościele p.w.Matki Bożej Bolesnej w Orłowie, ul. Zawackiego 4

Grupa uczniów z IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni w dniach 21-25.05.2019 wraz z nauczycielkami Danutą Paszak i Gabrielą Reclaw uczestniczyła w drugim spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu Erasmus plus - Career Steps Aspirations For All. Tym razem młodzież spotkała się ze swoimi rówieśnikami z Wielkiej Brytanii, Rumunii, Turcji i Włoch w przepięknym Pozzuoli, miasteczku położonym niedaleko Neapolu.

Realizując założenia projektu wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje CV, a następnie mieli okazję poznać tajniki pracy w gastronomii i turystyce. Zwiedziliśmy również okoliczne atrakcje turystyczne, odkrywając uroki uliczek Neapolu, tajemniczość Pompei i wulkanicznych kalder. Wspólnie spędzony tydzień to również czas nawiązywania znajomości, dzielenia się doświadczeniami, poznawania nowych kultur oraz przełamywania barier.

Młodzież pełna wrażeń ze łzą w oku żegnała się ze swoimi kolegami i koleżankami. Następne spotkanie w Gdyni. Już się przygotowujemy i czekamy z niecierpliwością na naszych gości.

Tekst: D. Paszak

Zdjęcia: G. Reclaw