20 listopada w środę o godzinie 17.30 odbędą się
zebrania z rodzicami uczennic i uczniów klas I - III, na których zostaną podane propozycje ocen za I semestr,
a także  indywidualne  konsultacje z nauczycielami.

Zebranie Rady Rodziców - g. 18.30 w auli

W czwartek 30 maja do naszej szkoły przybyli uczniowie z województwa pomorskiego (Gdyni, Gdańska, Rumi, Kartuz i Słupska), aby przekonać się, czy język hiszpański jest dla nich tajemnicą, czy też już nie. W drugiej edycji tego konkursu 12 trzyosobowych drużyn wybierało pytania za 15 lub 30 punktów i rozwiązywało zadania dotyczące słownictwa w obrębie dwóch tematów: dom oraz życie rodzinne i towarzyskie.

W wyniku zaciętej walki, trzy pierwsze miejsca zajęły drużyny z:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku (grupa 1)

2. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku (grupa 2)

3. IX Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni (grupa 2)

Serdecznie gratulujemy drużynie z naszej szkoły w składzie: Karolina Świrska (2F), Oliwia Wojewoda (2F), Wiktoria Pomieczyńska (2F).

Jako że nasza szkoła była organizatorem konkursu, chciałabym bardzo podziękować za pomoc w przygotowaniach uczniom klasy 2a: Weronice Kościów, Natalii Głowackiej, Jakubowi Wasilewskiemu, Emilii Michalik, Kasi Rohda, Kai Średzińskiej, Partycji Tybus, Julii Załuckiej (2c) oraz uczennicom z klasy 1f: Monice Miler, Kindze Orzoł, Ewie Kusch, Zosi Lekowskiej, Beacie Ekiert i Agacie Hajduk. Dzięki Waszej kreatywności, otwartości i chęci pomocy organizacja tego konkursu przebiegała sprawnie i w miłej atmosferze.

Nagrody główne zostały ufundowane przez Urząd Miasta Gdyni, upominki zaś przez honorowego patrona konkursu: Konsulat Królestwa Hiszpanii w Gdńsku. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.

Tekst: Gabriela Reclaw

Zdjęcia: Katarzyna Rohda 2a