Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

w IX LO odbędzie się w środę 19 czerwca o  godzinie 10.00

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

19 czerwca w środę o g. 9.00

w Kościele p.w.Matki Bożej Bolesnej w Orłowie, ul. Zawackiego 4

2 kwietnia odbyła się kolejna edycja konkursu anglojęzycznego Public Speaking Competition. Uczniowie wygłosili przemówienia na temat "Earth without art is just eh...", przedstawiając sztukę jako newralgiczny element życia każdego człowieka.

Wykazali się ogromną kreatywnością, a swoje wystąpienia wzbogacili o ciekawe prezentacje multimedialne, zabawne historyjki i anegdoty, a niektórzy z nich przebrali się nawet w kostiumy. Konkurs obfitował w wiele wrażeń i emocji i spodobał się zarówno uczestnikom, jak i widzom. Decyzją Jury I miejsce zdobyła Julia Krezymon (Ib), II – Adriana Kołodziejczak (IIIe), a III– Mateusz Bzoma (Ib).

Konkursowi krasomówczemu towarzyszył konkurs plastyczny, którego zwyciężczynią została Julia Świech (Ie). Uczennica w doskonały sposób zobrazowała hasło tegorocznego Public Speaking Competition.

Dagmara Marciniak (IIe)Konkurs ang