20 listopada w środę o godzinie 17.30 odbędą się
zebrania z rodzicami uczennic i uczniów klas I - III, na których zostaną podane propozycje ocen za I semestr,
a także  indywidualne  konsultacje z nauczycielami.

Zebranie Rady Rodziców - g. 18.30 w auli

W środę 09.10. byliśmy na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie w sali teatralnej odbył się spektakl teatru Dittchenbühne z Niemiec pt. „ Der Schimmelreiter” ("Jeździec na siwym koniu"), według noweli Thodora Storma. Sztuka, wystawiona w języku niemieckim,  wiernie odzwierciedlała epokę, wprowadzała widza w mroczny świat, tworzony przez  różne osobowości.

Mogliśmy zaobserwować samotną walkę,  jaką człowiek toczy z przyrodą i bezsilność wobec podszytych nienawiścią decyzji. Uczniowie wzbogacili swoje umiejętności językowe, prawie 2 godziny słuchali ze zrozumieniem wartkich dialogów, przeplatanych  oryginalnymi fryzyjskimi pieśniami.
Sylwia Ratajczyk, Ewa Mironiuk