20 listopada w środę o godzinie 17.30 odbędą się
zebrania z rodzicami uczennic i uczniów klas I - III, na których zostaną podane propozycje ocen za I semestr,
a także  indywidualne  konsultacje z nauczycielami.

Zebranie Rady Rodziców - g. 18.30 w auli

Ponad 200 osób wzięło udział 15 października w uroczystościach 80. rocznicy masowych wysiedleń ludności polskiej z Gdyni przez okupanta niemieckiego. Obchody zorganizowało Stowarzyszenie Gdynian Wysiedlonych z prezesem Benedyktem Wietrzykowskim. Przy tablicy pamiątkowej znajdującej się na fasadzie dworca PKP Gdynia Główna zapalono znicze i złożono wieńce.

Następnie zgromadzeni przeszli pod pomnik Gdynian Wysiedlonych. Tam wysłuchano przemówień oraz wręczono odznaczenia, dyplomy i medale Pro Patria. Na zakończenie pod pomnikiem złożono wieńce i zapalono znicze. IX Liceum Ogólnokształcące reprezentowała dyrektor Wiesława Krysztofowicz z delegacją uczniów i pocztem sztandarowym.

W dniu 19.09.1939r. Hitler wizytował Gdynię i podjął decyzję, że zmieni ją w niemieckie miasto o nazwie Gotenhafen. Przez cały okres II Wojny Światowej z Gdyni wysiedlono prawie 80000 mieszkańców, z których większość zginęła. Równocześnie dokonywano masowych egzekucji całych grup ludności w lasach piaśnickich i w KL Stutthof. Sprawa wysiedleń gdynian jest niewystarczająco eksponowana w polskiej historii. Stowarzyszenie zamieszcza liczne informacje na stronie internetowej http://www.sgw.com.pl/ . Jest tam na przykładzie losów zabranego rodzicom sześcioletniego gdynianina Michała opisana historia wywożenia z Gdyni polskich dzieci w celach germanizacji. Stowarzyszenie Gdynian Wysiedlonych zorganizowało dziewięć sesji popularnonaukowych na temat wysiedleń gdynian. Dorobek sesji publikowany jest w postaci książek. Komplet książek z tych sesji został przekazany przez Benedykta Wietrzykowskiego na ręce dyrektor Wiesławy Krysztofowicz.