W tych niełatwych dla nas wszystkich dniach,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzę

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły,

Rodzicom, Uczennicom i Uczniom

zdrowia, spokoju, cierpliwości

i nade wszystko nadziei na powrót normalnego życia.

Dyrektor IX LiceumOgólnokształcącego

Wiesława Krysztofowicz

Dzień otwarty w IX LO odwołany

W związku ze stanem epidemii informujemy,

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

zostaje odwołany.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych w naszej szkole odbył się I Festiwal Filmów Językowych IX LO w Gdyni.

I klasy ponadpodstawowe miały za zadanie nakręcić film interpretujący bajkę, legendę lub podanie pochodzące z kraju, który został przypisany danej klasie w drodze losowania

• I miejsce i statuetkę ZŁOTEGO WĄSA zdobyła klasa 1E1 za The Legendary Kelpie Of Scotland,I
  • II miejsce i SREBRNY WĄS – klasa 1C1 za Asterixa & Obelixa,
  • III miejsce i BRĄZOWY WĄS – klasa 1A1 za Sennentuntschi.

Obejrzeć i lajkować dzieła młodzieżowej kinematografii można było przez 7 dni na stronie facebook’owej naszego Samorządu Szkolnego.Głosowanie internautów oraz Komisji Festiwalu w składzie: Przewodnicząca Pani Anna Krause i Panie Joanna Stenka oraz Katarzyna Korczak wyłoniły laureatów:

Rozdanie nagród oraz „chwila dla fotoreporterów” miały miejsce w środę 06.11.2019  w Strefie Pasji.

Gratulujemy pomysłowości, talentów i zwycięstwa!!!

Nauczycielki Języków Obcych