W tych niełatwych dla nas wszystkich dniach,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzę

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły,

Rodzicom, Uczennicom i Uczniom

zdrowia, spokoju, cierpliwości

i nade wszystko nadziei na powrót normalnego życia.

Dyrektor IX LiceumOgólnokształcącego

Wiesława Krysztofowicz

Dzień otwarty w IX LO odwołany

W związku ze stanem epidemii informujemy,

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

zostaje odwołany.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

W środę 6 listopada, w naszym liceum z okazji 101. rocznicy odzyskania Niepodległości odbył się  szkolny konkurs historyczny pt. „Polskie drogi do Niepodległości”. Jego głównym celem była popularyzacja wśród naszych uczniów wiedzy o najnowszej historii Polski.

Wcześniej przeprowadzone eliminacje wyłoniły trzy osobowe reprezentacje klasowe, które rywalizowały o miano najlepszej.

Nad całością czuwało jury pod przewodnictwem nauczyciela historii p. Arkadiusza Ordyńca.

Obok niego zasiadła przedstawicielka Samorządu Szkolnego Zuzanna Dziedzic z klasy II D i wicedyrektor p. Marcin Góralski.

Wynik, po zaciętej, dwugodzinnej walce, w której uczestnicy pochwalili się dużym zasobem wiedzy historycznej oraz umiejętnościami jej prezentowania był następujący:

I miejsce reprezentacja klasy II A w składzie; Natalia Pionke, Jakub Lesner i Adrian Gawdzik.

II miejsce  reprezentacja klasy II E w składzie; Ewa Piekarz, Malwina Wilkowska i Iga Kwintkiewicz.

III miejsce reprezentacja klasy 1 A1 w składzie; Mikołaj Formella, Piotr Frischke  i Michał Matysiak.

IV miejsce reprezentacja klasy 1 F1 w składzie; Agnieszka Ozimkiewicz, Filip Dambek i Kamil Pietrzak.

V miejsce ex aequo klasa 1 A2 (Kamil Jeżyk, Filip Chmielewski i Zofia Pietrzak) i klasa 1 E1 (Natalia Wach i Julianna Sołdańska)

Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, okolicznościowymi nagrodami i pucharami. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, zostana wręczone przez p. dyrektor Wiesławę Krysztofowicz i p. prof. Daniela Dudę na uroczystej akademii w piątek 8 listopada.

Leszek Sobieraj