W tych niełatwych dla nas wszystkich dniach,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzę

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły,

Rodzicom, Uczennicom i Uczniom

zdrowia, spokoju, cierpliwości

i nade wszystko nadziei na powrót normalnego życia.

Dyrektor IX LiceumOgólnokształcącego

Wiesława Krysztofowicz

Dzień otwarty w IX LO odwołany

W związku ze stanem epidemii informujemy,

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

zostaje odwołany.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

My, uczniowie klasy 2 F o profilu lingwistycznym, spędziliśmy czwartek 14 listopada 2019 roku naprawdę wyjątkowo. Dzięki uprzejmości Straży Granicznej mieliśmy możliwość dowiedzieć się,...
jak wygląda codzienna służba Strażników w Gdańskim Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Po otrzymaniu specjalnych przepustek zobaczyliśmy  lotnisko "od kuchni".
Przeszliśmy kontrolę bezpieczeństwa, prześledziliśmy drogę, jaką pokonują bagaże, zwiedziliśmy miejsca odpraw i kontroli dokumentów, byliśmy w rękawie lotniczym, a także obserwowaliśmy z bliska, co dzieje się na pasie startowym. Udało nam się nawet wejść do środka jednego z treningowych samolotów. Mieliśmy możliwość zwiedzić punkt Lotniskowej Straży Pożarnej, gdzie wysłuchaliśmy jak wygląda akcja gaśnicza i zobaczyliśmy imponujące wozy strażackie. Obejrzeliśmy sprzęt pirotechniczny, a klasowa ochotniczka zdecydowała się przymierzyć specjalny strój pirotechnika. Szczególnie spodobał nam się pokaz przygotowany przez psich przewodników, podczas którego urocze i pełne energii owczarki belgijskie pokazały, jak szybko potrafią znaleźć niebezpieczne przedmioty i substancje. Dzisiejszy dzień był zarówno pouczający, jak i pełen atrakcji. Przekonaliśmy się, że praca w Straży Granicznej jest naprawdę ciekawa i satysfakcjonująca.

tekst i foto: Magda Wojculewicz-Grabowska