Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

My, uczniowie klasy 2 F o profilu lingwistycznym, spędziliśmy czwartek 14 listopada 2019 roku naprawdę wyjątkowo. Dzięki uprzejmości Straży Granicznej mieliśmy możliwość dowiedzieć się,...
jak wygląda codzienna służba Strażników w Gdańskim Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Po otrzymaniu specjalnych przepustek zobaczyliśmy  lotnisko "od kuchni".
Przeszliśmy kontrolę bezpieczeństwa, prześledziliśmy drogę, jaką pokonują bagaże, zwiedziliśmy miejsca odpraw i kontroli dokumentów, byliśmy w rękawie lotniczym, a także obserwowaliśmy z bliska, co dzieje się na pasie startowym. Udało nam się nawet wejść do środka jednego z treningowych samolotów. Mieliśmy możliwość zwiedzić punkt Lotniskowej Straży Pożarnej, gdzie wysłuchaliśmy jak wygląda akcja gaśnicza i zobaczyliśmy imponujące wozy strażackie. Obejrzeliśmy sprzęt pirotechniczny, a klasowa ochotniczka zdecydowała się przymierzyć specjalny strój pirotechnika. Szczególnie spodobał nam się pokaz przygotowany przez psich przewodników, podczas którego urocze i pełne energii owczarki belgijskie pokazały, jak szybko potrafią znaleźć niebezpieczne przedmioty i substancje. Dzisiejszy dzień był zarówno pouczający, jak i pełen atrakcji. Przekonaliśmy się, że praca w Straży Granicznej jest naprawdę ciekawa i satysfakcjonująca.
 
tekst i foto: Magda Wojculewicz-Grabowska