W tych niełatwych dla nas wszystkich dniach,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzę

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły,

Rodzicom, Uczennicom i Uczniom

zdrowia, spokoju, cierpliwości

i nade wszystko nadziei na powrót normalnego życia.

Dyrektor IX LiceumOgólnokształcącego

Wiesława Krysztofowicz

Dzień otwarty w IX LO odwołany

W związku ze stanem epidemii informujemy,

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

zostaje odwołany.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

W dniu dzisiejszym uczennice: Natalia Kwidzińska (IIA) i Klaudia Mrozik (IIb) oraz uczeń Jakub Sobczak (IIB) wzięli udział w zespołowym konkursie zorganizowanym przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego.

Tytuł konkursu brzmiał „Alles aufs Spiel setzen – postawić wszystko na jedną kartę” i dotyczył znajomości 150 niemieckich związków frazeologicznych.

Zwei Fliegen mit einer Klappe s chlagen.

Upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

W I pisemnej części konkursu uczennice i uczniowie zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami w formie testu, który sprawdzał stopień opanowania przez nich niemieckich idiomów. Po tej części konkursu nasza grupa uplasowała się na III miejscu i zakwalifikowała się wraz z 4 innymi zespołami do ustnej części finałowej. Dzięki wspaniałym odpowiedziom w tej części wywalczyliśmy ostatecznie rewelacyjne II miejsce.

Całej trójce należą się ogromne gratulacje – co najmniej z dwóch powodów. Konkurencja była naprawdę bardzo duża – do konkursu zgłosiło się około 40 zespołów z całego województwa, a idiomy, których znajomością musieli wykazać się nasi uczniowie nie były wcale proste i jednoznaczne. Poza tym trzeba było umieć zastosować je w kontekście, znać ich tłumaczenie po polsku oraz wyjaśnić ich znaczenie po niemiecku.

W imieniu swoim i pozostałych nauczycielek języka niemieckiego jeszcze raz Wam serdecznie gratuluję. Jest to Wasz duży SUKCES

Edyta Delekta