W dniach 04-08.11 klasa IIG o profilu przyrodniczym uczestniczyła w zajęciach warsztatowo-terenowych w „Błękitnej Szkole” we Władysławowie.

Już po pierwszych zajęciach, które dotyczyły budowy geologicznej i ukształtowania powierzchni wiedzieliśmy, że będą to niezapomniane chwile. Po wyczerpującym, ale przede wszystkim ciekawym dniu zorganizowaliśmy wieczorek integracyjny.

Nazajutrz odbyła się wycieczka autokarowa do Ziemi Puckiej; zwiedzanie takich miejsc jak: Rozewie, Jastrzębia Góra, Krokowa i Żarnowiec ubarwione zostało bardzo ciekawymi opowieściami pana przewodnika.

Dzień zakończyliśmy zajęciami o tajemnicach porostów. Następnego dnia udaliśmy się na zajęcia do Stacji UG w Helu. Braliśmy udział w bardzo interesujących zajęciach – „Bałtyckie foki” i „Dlaczego ginie półwysep Helski”. W ramach atrakcji zobaczyliśmy karmienie i trening fok. Ostatniego dnia uczestniczyliśmy w warsztatach „Bałtyk żywe laboratorium przyrody”. Najciekawszą częścią zajęć była obserwacja ptaków przez lornetki. Dzień zakończyliśmy poznając tajemnice życia storczyków. Uczestnicy wycieczki wraz z opiekunkami wrócili z uśmiechami na twarzy, daliśmy się wszyscy poznać zupełnie z innej strony.

Maja Karpusiewicz, Maja Kerszka, Jaśmina Formela IIg