Dzień otwarty w IX LO odwołany

W związku ze stanem epidemii informujemy,

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

zostaje odwołany.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

W tym tygodniu, jak większość zajęć w szkole również lekcje niemieckiego nabrały świątecznego charakteru. Uczniowie klas pierwszych mogli sprawdzić swoją znajomość słówek i zwrotów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia pracując w grupach metodą stacji.

Najpierw jednak musieli opanować w domu słownictwo udostępnione im na quizlecie. Na lekcji zostali podzieleni na grupy i chodząc od stacji do stacji wykonywali znajdujące się tam zadania (krzyżówka, dopasowanie zdań do obrazków, wykonanie rysunku do tekstu itp.). Uczniowie, którzy najlepiej wykonali zadania otrzymali oceny J Pojawił się w związku z tym element rywalizacji. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i w tym roku szkolnym na pewno powtórzymy tego typu lekcje.

Edyta Delekta