Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wydaniem gazetki Poliglot w trzech językach

/angielskim, francuskim i niemieckim/

 

Menu: Zakładka ➜ O szkole ➜ Języki obce ➜ Poliglot

 

20 grudnia społeczność naszej szkoły obejrzała przedstawienie pt.: "Synku, czy widziałeś kiedyś człowieka?" w wykonaniu klasy 1E1 o profilu teatralno-filmowym. Średniowieczne misterium, zwane w naszej tradycji jasełkami, przerodziło się we współczesną opowieść o poszukiwaniu dobra i świętości w drugim człowieku.

Ten drugi dzisiaj, obcy, inny, wykluczony, jest obrazem nas samych, zagubionych w świecie, w którym: "karuzela kręci się za szybko...". Muzykę do przedstawienia skomponowali: Aleksandra Mońko-Allen (kompozytorka i pianistka, a prywatnie mama naszego ucznia) oraz uczeń klasy 1E1 Edward Allen. Teksty napisała polonistka Beata Filipp, zdjęcia i oświetlenie Maciej Müller, kolaż na podstawie zdjęć Anny Hochleitner