Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

13 grudnia mieliśmy kolejne spotkanie grupy projektowej Erasmus „Precious Planet”. Tym razem tematem przewodnim była energetyka w Polsce.

W trakcie zajęć  rozmawialiśmy na temat wykorzystywania różnych rodzajów elektrowni oraz pozytywnych i  negatywnych skutkach z tego płynących. Głównym punktem była debata na temat „Czy powinniśmy budować elektrownie jądrową w Żarnowcu?”.

Zostaliśmy podzieleni na grupy: inwestorów, ekologów, górników, mieszkańców Żarnowca, władze gminy i władze państwa.

Grupy inwestorów, ekologów, władz gminy i władz państwa były za budową elektrowni, wskazując jej zalety dla środowiska oraz opłacalność ekonomiczną, natomiast mieszkańcy byli przeciw obawiając się o swoje bezpieczeństwo. Całe te zajęcia dały nam bardzo dużo do myślenia. Zobaczyliśmy, że każdy pomysł powinno się przeanalizować pod wieloma aspektami. Również dowiedzieliśmy się jeszcze więcej o energetyce jądrowej i jak trudno jest podejmować decyzje o budowie takiej elektrowni. Nauczyliśmy się, że warto korzystać z wielu statystyk, badań itp. by poprzeć swoją tezę czy prezentując pewne informacje.  

Anna Szydłowska