Dzień otwarty w IX LO odwołany

 

W związku ze stanem epidemii informujemy,

 

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

 

zostaje odwołany.

 

 

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line 

 

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

 

13 grudnia mieliśmy kolejne spotkanie grupy projektowej Erasmus „Precious Planet”. Tym razem tematem przewodnim była energetyka w Polsce.

W trakcie zajęć  rozmawialiśmy na temat wykorzystywania różnych rodzajów elektrowni oraz pozytywnych i  negatywnych skutkach z tego płynących. Głównym punktem była debata na temat „Czy powinniśmy budować elektrownie jądrową w Żarnowcu?”.

Zostaliśmy podzieleni na grupy: inwestorów, ekologów, górników, mieszkańców Żarnowca, władze gminy i władze państwa.

Grupy inwestorów, ekologów, władz gminy i władz państwa były za budową elektrowni, wskazując jej zalety dla środowiska oraz opłacalność ekonomiczną, natomiast mieszkańcy byli przeciw obawiając się o swoje bezpieczeństwo. Całe te zajęcia dały nam bardzo dużo do myślenia. Zobaczyliśmy, że każdy pomysł powinno się przeanalizować pod wieloma aspektami. Również dowiedzieliśmy się jeszcze więcej o energetyce jądrowej i jak trudno jest podejmować decyzje o budowie takiej elektrowni. Nauczyliśmy się, że warto korzystać z wielu statystyk, badań itp. by poprzeć swoją tezę czy prezentując pewne informacje.  

Anna Szydłowska