W tych niełatwych dla nas wszystkich dniach,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzę

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły,

Rodzicom, Uczennicom i Uczniom

zdrowia, spokoju, cierpliwości

i nade wszystko nadziei na powrót normalnego życia.

Dyrektor IX LiceumOgólnokształcącego

Wiesława Krysztofowicz

Dzień otwarty w IX LO odwołany

W związku ze stanem epidemii informujemy,

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

zostaje odwołany.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

Gry językowe są jedną z form pracy, która pozwala uczniom rozwijać swoje umiejętności w sposób bezstresowy i w miłej atmosferze. Dlatego też ucząc się niemieckiego na zajęciach lekcyjnych często wykorzystujemy gry.

Nie zawsze mamy jednak na to wystarczająco czasu w trakcie lekcji, dlatego w środę 18.12.2019 zaproponowałam swoim uczniom z klas pierwszych popołudnie z grami w języku niemieckim. Mimo, że był to gorący okres przedświąteczny 14 uczennic i uczniów z IC1, ID2, IG2 znalazło czas, aby spróbować swoich sił i sprawdzić „swój niemiecki”.

Można było zagrać w gry typu: dooble, memory, 5 sekund, w trakcie których ćwiczyliśmy poznane na zajęciach słownictwo. Grając w grę „ Verbenduell-pojedynek czasowników” utrwalaliśmy koniugację czasowników. Natomiast gry typu Mensch ärgere dich nicht (popularny chińczyk) czy „Sprechende Karten – mówiące karty” pozwoliły nam sprawdzić swoje umiejętności budowania zdań twierdzących i pytających.

Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i że choć w niewielkim stopniu spotkanie to pozwoliło Wam zrozumieć, że niemiecki nie jest taki trudny. W drugim semestrze będę chciała zaprosić Was do „niemieckiego” escape room. A teraz cieszcie się feriami i odpoczywajcie ładując akumulatory na drugi semestr

Edyta Delekta