W tych niełatwych dla nas wszystkich dniach,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzę

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły,

Rodzicom, Uczennicom i Uczniom

zdrowia, spokoju, cierpliwości

i nade wszystko nadziei na powrót normalnego życia.

 

Dyrektor IX LiceumOgólnokształcącego

Wiesława Krysztofowicz

 

 

                                                                                                                                    

Dzień otwarty w IX LO odwołany

 

W związku ze stanem epidemii informujemy,

 

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

 

zostaje odwołany.

 

 

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line 

 

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

 

We wtorek 4. lutego odwiedziła naszą szkołę pani Justyna Mazurek - Schramm reprezentująca Fundację Kultury Irlandzkiej.

W ramach realizowanego w IX Liceum projektu – „Irlandia w Szkole” uczniowie zapoznali się z postacią św. Patryka, z tradycjami oraz kulturą Irlandii. Mieli okazję poznać zasady narodowego sportu - hurlingu oraz przymierzyć strój do tańca irlandzkiego.

Uczniowie ulegli urokom przepięknych krajobrazów, między innymi wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, takich jak Grobla Olbrzyma, Skelling Michael i Newgrange. Zajęcia były cenną i inspirującą formą zapoznania się z krajobrazem, historią i dorobkiem Irlandii – jednego z krajów anglojęzycznych.

Koordynatorki projektu :
Danuta Paszak, Beata Grasza