Dzień otwarty w IX LO odwołany

 

W związku ze stanem epidemii informujemy,

 

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

 

zostaje odwołany.

 

 

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line 

 

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

 

W poniedziałek 17 lutego uczniowie klas 1G1 i 2B mogli uczestniczyć w trzech zupełnie różnych wykładach medycznych.

Wysłuchaliśmy wykładu dr n. med. Romana Budzińskiego  - chirurga, Wiceprezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku nt."Jak technologie zmieniają chirurgię".

Dr hab. n. med. Jacek Kot  z Krajowego Ośrodka Medycyny Hiperbarycznej Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej GUMed w rewelacyjny sposób opowiedział nam o problemach, z jakimi spotka się nurek,  jakie są obecne metody leczenia m.in. choroby dekompresyjnej i jak ciśnienie wpływ na nasz organizm, Spotkanie z dr Bukowskim zapadnie nam także w pamięci – i jego krótka historia medycyny Smaczku wykładom dodał fakt, że dwie nasze uczennice – Kornelia Kaczmarska i Wiktoria Kąkol otrzymały nagrody od organizatorów za najciekawsze pytania zadane podczas dyskusji końcowej. Bardzo gratuluję. 
tekst i foto: Małgorzata Turyn