Dzień otwarty w IX LO odwołany

 

W związku ze stanem epidemii informujemy,

 

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

 

zostaje odwołany.

 

 

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line 

 

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

 

W piątek 21 lutego 2020 roku grupa języka francuskiego 2aef wzięła aktywny udział w wydarzeniu literacko-językowym "Co w dzisiejszym świecie oznacza być solidarnym?" w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Organizatorem było stowarzyszenie Drameducation, promotor języka i kultury francuskiej poprzez teatr. W ramach tegorocznej rezydencji 10 autorów z Francji, Szwajcarii, Kanady, Belgii i Benin miało za zadanie stworzyć utwór teatralny o tematyce solidarnościowej na 10 stronach dla 10 autorów, stąd nazwa przedsięwzięcia 10 sur 10.

Dzięki uprzejmości Drameducation, młodzież miała okazję posłuchać wrażeń pisarzy na temat ich wizji słowa „Solidarité” oraz przedstawić swoje poglądy podczas niemal dwugodzinnej debaty. Debaty nieprzeciętnej, gdyż jednym z moderatorów był wnuk Alberta Camusa, autora Dżumy, pan David Camus. Młodzież naszej szkoły miała również niespodziewaną, spontaniczną okazję porozmawiać osobiście z panem Camusem podczas wizyty w restauracji „A la française”. Była to zaiste „żywa” lekcja języka francuskiego.

Tekst i zdjęcia Krystyna Nowicka-Nozdryń