W tych niełatwych dla nas wszystkich dniach,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzę

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły,

Rodzicom, Uczennicom i Uczniom

zdrowia, spokoju, cierpliwości

i nade wszystko nadziei na powrót normalnego życia.

 

Dyrektor IX LiceumOgólnokształcącego

Wiesława Krysztofowicz

 

 

                                                                                                                                    

Dzień otwarty w IX LO odwołany

 

W związku ze stanem epidemii informujemy,

 

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

 

zostaje odwołany.

 

 

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line 

 

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

 

Środowe popołudnie mieliśmy okazję spędzić w naszej szkole w niecodzienny sposób. W auli odbył się „Wieczór muzyki i poezji obcojęzycznej”, w trakcie którego przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali swoje talenty uczennice i uczniowie Dziewiątki.

 

 

 

Na początku uroczystości głos zabrał wicedyrektor szkoły Pan Krzysztof Brodziński, który skierował do wykonawców słowa zachęty.

Następnie młodzi artyści przenieśli nas na moment do świata, w którym słowa i muzyka nabierają innych znaczeń i barw. Usłyszeliśmy wiersze znanych poetów angielskich, niemieckich, francuskich i hiszpańskich, a także wiersz napisany przez babcię jednej z uczestniczek w języku duńskim.

 

 

 

 

 

 

 

Tego dnia królowała jednak przede wszystkim muzyka i to zarówno klasyczna jak i rozrywkowa wykonywana w różnych językach - nawet koreańskim. Nie zabrakło również akcentu tanecznego.

Poprzez swoją wrażliwość wykonawcy wprowadzili nas w nostalgiczny nastrój, czemu sprzyjała też tematyka utworów: miłość, nadzieja, tęsknota i potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem i pozwolili nam na chwilę zatrzymać się i zadumać nad sensem życia. 
Ich występy wpisały się w słowa ks. Jana Twardowskiego :”Wrażliwość to zdolność rozumienia poezji, a poezja to zdolność przekazywania czegoś z serca do serca, z duszy do duszy.” Dziękujemy Wam za to. 

  

  

 

  

 

 

 

 

 

 

            

 

              

                

 

                

 

                

  

                

 

       

 

 

Mimo iż uroczystość nasza nie miała charakteru konkursu, uczniowie otrzymali na koniec w podziękowaniu za swoje zaangażowanie drobne upominki.

Chciałybyśmy serdecznie podziękować również wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do uświetnienia naszego spotkania (np. poprzez przygotowanie słodkości, dekoracji i oprawy muzycznej i technicznej ) i zaprosić wszystkich ponownie za rok na czwartą już edycję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FOTO: p. Aleksandra Polańska - Rada Rodziców