W tych niełatwych dla nas wszystkich dniach,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzę

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły,

Rodzicom, Uczennicom i Uczniom

zdrowia, spokoju, cierpliwości

i nade wszystko nadziei na powrót normalnego życia.

Dyrektor IX LiceumOgólnokształcącego

Wiesława Krysztofowicz

Dzień otwarty w IX LO odwołany

W związku ze stanem epidemii informujemy,

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

zostaje odwołany.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

W dniu 02.03.2020 grupa uczniów z klasy 2D pod opieką pani Katarzyny Pucyło i pani Doroty Twarowskiej wzięła udział w półfinałach programu Młody Lean Leader.

Program Młody Lean Leader to projekt przygotowany przez praktyków biznesu we współpracy z nauczycielami, który ma na celu rozwijanie wśród młodzieży uniwersalnych kompetencji Lean Thinking, poszukiwanych przez najlepszych pracodawców. Metoda Lean Thinking opiera się na koncepcji Kaizen, czyli na sposobie zarządzania projektami wprowadzonej w firmie Toyota i obecnie wykorzystywanej w największych światowych przedsiębiorstwach.

Rozgrywki półfinałowe odbyły się na wydziale Ekonomii UG i wzięło w nich udział 17 drużyn, zakwalifikowanych po pierwszym etapie programu, z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Zadania obejmowały między innymi zaprezentowanie modelu tratwy, przedstawienie scenki kabaretowej czy konkurs wiedzy na temat narzędzi Lean Thinking.

Na wyniki półfinałowych zmagań czekamy do 15.03.2020. Przed nami praca w 3 etapie programu- współpraca z firmą oraz zaprojektowanie gry edukacyjnej. Trzymajcie za nas kciuki!