W dniu 02.03.2020 grupa uczniów z klasy 2D pod opieką pani Katarzyny Pucyło i pani Doroty Twarowskiej wzięła udział w półfinałach programu Młody Lean Leader.

 

Program Młody Lean Leader to projekt przygotowany przez praktyków biznesu we współpracy z nauczycielami, który ma na celu rozwijanie wśród młodzieży uniwersalnych kompetencji Lean Thinking, poszukiwanych przez najlepszych pracodawców. Metoda Lean Thinking opiera się na koncepcji Kaizen, czyli na sposobie zarządzania projektami wprowadzonej w firmie Toyota i obecnie wykorzystywanej w największych światowych przedsiębiorstwach.

 

 

 

 

Rozgrywki półfinałowe odbyły się na wydziale Ekonomii UG i wzięło w nich udział 17 drużyn, zakwalifikowanych po pierwszym etapie programu, z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Zadania obejmowały między innymi zaprezentowanie modelu tratwy, przedstawienie scenki kabaretowej czy konkurs wiedzy na temat narzędzi Lean Thinking.

 

 

 

Na wyniki półfinałowych zmagań czekamy do 15.03.2020. Przed nami praca w 3 etapie programu- współpraca z firmą oraz zaprojektowanie gry edukacyjnej. Trzymajcie za nas kciuki!