W tych niełatwych dla nas wszystkich dniach,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzę

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły,

Rodzicom, Uczennicom i Uczniom

zdrowia, spokoju, cierpliwości

i nade wszystko nadziei na powrót normalnego życia.

 

Dyrektor IX LiceumOgólnokształcącego

Wiesława Krysztofowicz

 

 

                                                                                                                                    

Dzień otwarty w IX LO odwołany

 

W związku ze stanem epidemii informujemy,

 

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

 

zostaje odwołany.

 

 

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line 

 

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

 

9 marca odbył się w naszej szkole finał projektu edukacyjnego "Obecność" promującego zagadnienia związane z równością płci i obecnością kobiet w świecie nauki, sztuki i polityki. Na holu w czasie długiej przerwy stanęła mównica, zabrzmiały najciekawsze mowy napisane przez młodzież z klasy 1E1. W tle zaprezentowane zostały: wystawa "Kto mi dał skrzydła? Kobiety starożytności" przygotowana również przez klasę 1E1 oraz zdjęcia w konkursie: "Słynne kobiety" w opracowaniu pani Doroty Twarowskiej.


Zwieńczeniem projektu będzie premiera filmu "Płaszcz" zrealizowanego w Studiu Miniatur Szkolnych Ruchome Schody działającym przy IX LO. Scenariusz i reżyseria: Beara Filipp, zdjęcia do filmu stworzył Maciej Müller, utalentowany uczeń klasy 1E1, laureat etapu powiatowego XII Wojewódzikiego Konkursu Fotograficznego "Mieszkańcy Ziemi". Szczegóły niebawem, serdecznie zapraszamy na projekcję.
autorka projektu Beata Filipp