INFORMACJA  DOTYCZĄCA  ZDALNEGO  NAUCZANIA

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1870) oraz zgodnie z Zarządzeniem dyrektora IX LO w Gdyni nr 7/ 20/ 21 z dnia 17 października 2020 r. informuję, że zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r. będą realizowane do 8 listopada 2020 r.

Wiesława Krysztofowicz

Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

9 marca odbył się w naszej szkole finał projektu edukacyjnego "Obecność" promującego zagadnienia związane z równością płci i obecnością kobiet w świecie nauki, sztuki i polityki. Na holu w czasie długiej przerwy stanęła mównica, zabrzmiały najciekawsze mowy napisane przez młodzież z klasy 1E1. W tle zaprezentowane zostały: wystawa "Kto mi dał skrzydła? Kobiety starożytności" przygotowana również przez klasę 1E1 oraz zdjęcia w konkursie: "Słynne kobiety" w opracowaniu pani Doroty Twarowskiej.

Zwieńczeniem projektu będzie premiera filmu "Płaszcz" zrealizowanego w Studiu Miniatur Szkolnych Ruchome Schody działającym przy IX LO. Scenariusz i reżyseria: Beara Filipp, zdjęcia do filmu stworzył Maciej Müller, utalentowany uczeń klasy 1E1, laureat etapu powiatowego XII Wojewódzikiego Konkursu Fotograficznego "Mieszkańcy Ziemi". Szczegóły niebawem, serdecznie zapraszamy na projekcję.
autorka projektu Beata Filipp