ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

W marcu zagości w murach naszej szkoły Irlandia. Przywitamy ją tańcem, śpiewem i wszechotaczającą nas zielenią. Na plakatach, które zawisną już na początku marca na ścianach  szkolnych korytarzy, znajdziecie informacje o Zielonej Wyspie. Kolor zielony 17 marca to przepustka - ubierzmy się we wszystkie odcienie zieleni.

Przećwiczmy na  lekcjach angielskiego śpiewanie
: „The Wearing of the Green”,
„I still haven’t fund what I’m looking for”, „Kocham cię jak Irlandię.”
żeby w dniu św. Patryka czuć się, jak w rozśpiewanej Irlandii.

Zapraszamy również na  występ  zespołu muzyki irlandzkiej oraz warsztaty tańca irlandzkiego - szczegóły już wkrótce.

A JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ 17.03.2020 r. - DZIEŃ ŚW. PATRYKA W IX LO W GDYNI?

1. Uczniowie klas drugich biorą udział w części konkursowej obchodów Dnia Świętego Patryka poprzez :
  2. wykonanie wylosowanego zadania
  3. przystąpienie do konkursu wiedzy o Irlandii ( po 2- 3 przedstawicieli klas)
  4. 3)ubranie się na zielono (jak największa ilość osób), wykonanie i zamieszczenie selfie z widocznym numerem klasy na stronie FB szkoły oraz przesłanie zdjęcia na adres :
    1. Cała społeczność szkoły bierze udział w obchodach Dnia Św. Patryka poprzez:
  5. 1)wspólne śpiewanie na holu szkolnym piosenek nawiązujących do Irlandii: „The Wearing of the Green”, „I still haven’t fund what I’m looking for”, „Kocham cię jak Irlandię.
  6. 2)udział w konkursie na najciekawsze przebranie nawiązujące do Irlandii – prezentacja dn.17.03.2020r. oraz wykonanie i zamieszczenie selfie z widocznym nazwiskiem i numerem klasy na stronie FB szkoły i przesłanie na adres :
  7. 3)ubranie się na zielono i / lub przypięcie symboli irlandzkich do stroju, zrobienie makijażu nawiązującego do Irlandii.

(W razie pytań można się kontaktować z p. Danutą Paszak, Beatą Graszą)