INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 25 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 3 stycznia 2021 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

25.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Dzisiaj 23 kwietnia obchodzimy  Światowy Dzień Książki i Praw AutorskichZwykle w murach Dziewiątki królował w tym dniu projekt „Uwolnij książkę” – wystawy,  konkursy, przedstawienia, bookcrossing…Miłośnicy książek w niemałej liczbie rysowali ekslibrisy, projektowali okładki ulubionych książek, przebierali się za postaci z utworów literackich, prezentowali własne filmiki promujące czytelnictwo; odgrywano scenki z dramatów, kwitła wymiana książek – oj działo się, działo …

Według wstępnego dorocznego raportu o stanie czytelnictwa w Polsce możemy sobie pozwolić na ostrożny optymizm, ponieważ „w 2019 roku można odnotować trwałe zatrzymanie spadku czytelnictwa, a nawet niewielki wzrost deklaracji czytelniczych”.

Po książki których autorów sięgaliśmy najczęściej w 2019 roku? Po raz pierwszy od 2012 roku na czele najczęściej wymienianych autorów książek znaleźli się sami pisarze współcześni: Remigiusz Mróz, Olga Tokarczuk i Stephen King, wśród których to Remiugiusz Mróz okazał się być tym najpopularniejszym. Warto podkreślić wysoką pozycję Olgi Tokarczuk, która po raz pierwszy znalazła się w czołowej trójce, choć od momentu debiutu jej książki zawsze były wymieniane przez respondentów.

fot.pl-pl.facebook.com

A dzisiaj, kiedy pandemia zatrzymała nasze życie, szczególnie doceńmy  książki

fot. pinterest .pl

Książki naprawdę mogą pomóc i to w najróżniejszych sytuacjach