INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 25 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 3 stycznia 2021 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

25.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Udało się! Grupa Sea Souls z klasy II D pod opieką Pani Katarzyny Pucyło i Pani Doroty Twarowskiej wygrała IV Edycję Ogólnopolskiego Programu Młody Lean Lider organizowanego przez Fundację Lean Education. Program uczy młodych ludzi rozwijać kluczowe kompetencje, jakich oczekuje zmieniające się otoczenie oraz najlepsi pracodawcy. W trzech etapach projektu pokonaliśmy niemal 100 drużyn z całej Polski.

Dzięki naszym wartościom, dobrej zabawie i zaangażowaniu udało nam się dojść aż do samego finału. Pomimo trudnych warunków w ostatnim etapie, spowodowanych sytuacją związaną z pandemią koronawirusa nie poddaliśmy się i pokazaliśmy że warto żyć marzeniami!

Gorąco zachęcamy młodsze klasy do wzięcia udziały w następnej edycji (zapisy już trwają!). Z przyjemnością posłużymy dobra radą i pomocą!

Sea Souls: Malwina Majek, Martyna Kuncewicz, Zuzanna Dziedzic, Zuzanna Kancyr, Patrycja Chuchała, Wiktoria Klawitter, Agata Rodak, Mateusz Dąbrowski, Piotr Sobczyk, Kacper Ochał i Filip Augustynek.

Opiekunki:

Katarzyna Pucyło, Dorota Twarowska