Jest! Pomimo pandemii i przesuniętego terminu premiery, Gdynia w końcu doczekała się swojej edycji najpopularniejszej gry na świecie! Na planszy znajdują się najbardziej znane i lubiane lub najczęściej uczęszczane miejsca takie, jak: Klif Orłowski, Bulwar Nadmorski, Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni, plaża, dworzec, najstarsza i najmłodsza gdyńska dzielnica, czyli Chylonia i Chwarzno… IX LO ma swoje pole jako jedyna szkoła (wygraliśmy je dzięki ogłoszonemu w  zeszłym roku konkursowi na najlepszy filmik) 

 

 

W sobotę, 5 września, w samo południe pomimo deszczowej pogody, ja i wielu złaknionych rozrywki gdynian, udaliśmy się do Marina Yacht Portu, gdzie zorganizowano uroczystą premierę Monopoly Gdynia. Można było zagrać na wielkiej planszy, wziąć udział w konkursach oraz kupić tak wyczekiwaną przez niektórych grę w promocyjnej cenie.

Zbliża się jesień, to doskonały czas na fajne spędzenie czasu wspólnie z rodziną i znajomymi (oczywiscie z zachowaniem wymaganego dystansu:) Myślę, że także w szkole możemy poćwiczyć nasze umiejętności inwestycyjne, w myśl zasady „uczyć się, bawiąc” 

Krzysztof Żochowski kl. 2A1