ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Drodzy Uczniowie, trwa rejestracja uczestników IV Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej Zdolni z Pomorza pod hasłem Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznychTegoroczna konferencja odbędzie się w sobotę 21 listopada br. o godzinie 10.00 po raz pierwszy w formie zdalnej.

Zapisy i informacje:

Uczniowie pomorskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych postanowili zgłębić temat zmian klimatycznych naszej planety. W czasie konferencji młodzi prelegenci przybliżą widzom zagadnienia związane m.in. z zagrożeniami dla środowiska naturalnego, przyczynami zmian klimatycznych i działaniami proekologicznymi. W wystąpieniach uczniów pojawią się takie problemy jak wymieranie pszczół, skutki produkcji mięsa na dużą skalę, wzrost emisji gazów cieplarnianych oraz zagadnienia odnawialnych źródeł energii czy budownictwa pasywnego.

Każda zarejestrowana osoba ma niepowtarzalną okazję obejrzeć IV Pomorską Uczniowską Konferencję Naukową online

Serdecznie zapraszamy!