Strażacy ochotnicy od pokoleń pełnią bezinteresowną służbę w ochronie życia, zdrowia, mienia, środowiska, tradycji i kultury narodowej.  Kierują się szczytnymi  ideałami  służenia ludziom i niesienia pomocy  poszkodowanym.

Cywilizacja  niesie coraz  więcej zagrożeń, a   pokonanie ich wymaga coraz wyższych  umiejętności i wyposażenia w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Szanowni Państwo!

     Zwracamy się z prośbą do Państwa o przekazanie 1% podatku na rzecz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej PKM w Gdyni, do której należy 36 młodzieżowych strażaków-ochotników z Gdyni w wieku 13-18 lat.

 

 

 

 

Pieniądze te w całości przeznaczymy na umundurowanie, nowoczesny sprzęt pożarniczo-ratowniczy oraz wyposażenie siedziby Drużyny. Liczy się każda złotówka.

 

 

W deklaracji PIT jako OPP wybierz:

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP   KRS: 0000116212

Z DOPISKIEM- Zarząd Miejski ZOSP Gdynia- OSP PKM Gdynia- dla MDP.

Pamiętaj!

Pomagając młodzieżowym strażakom-ochotnikom - pomagasz sobie!

   Warto podkreślić, iż MDP uczestniczy wielu akcjach ratowniczych i poszukiwawczych, zabezpieczających różnego rodzaju festyny (pomagamy także w ich organizacji), wydarzeniach i imprezach dotyczących ogólnie pojętego bezpieczeństwa, na co dzień służąc mieszkańcom naszego miasta.  Będziemy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i życzliwość.

Z góry dziękujemy i przesyłamy strażackie pozdrowienia!

 

   Opiekun MDP                                                                                                                          Dowódca MDP

dh Jerzy Kulczyk                                                                                                                    dh Adam Labuhn