INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 25 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 3 stycznia 2021 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

25.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

tydzienrownosci

Gimnazjum nr 10, Szkoły dla Dzieci Niedosłyszących, VI Liceum Ogólnokształcące, IX Liceum Ogólnokształcące w dniach 9-13 marca 2015 r. zaplanowały projekt edukacyjny pt. "Tydzień Równości". Projekt ten realizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu "Szkoła Równego Traktowania" Fundacji im. prof. Bronisława Geremka, z którą nasze szkoły nawiązały współpracę. Nauczyciele koordynatorzy brali udział w szkoleniach prowadzonych przez prawników,trenerów antydyskryminacyjnych i innych specjalistów zajmujących się tą tematyką. Pan wiceprezydent Gdyni, Bartosz Bartoszewicz objął projekt „Tydzień Równości" swoim patronatem.

Nasi uczniowie spotykając się z przejawami dyskryminacji nie zawsze potrafią je zidentyfikować, sami nieświadomie posługują się mową nienawiści. Celem projektu jest uświadomienie uczniom potrzeby przeciwdziałania przejawom wszelkiego rodzaju dyskryminacji. Zależało nam na współpracy młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej oraz uczniów słyszących i niesłyszących. Projekt przewiduje zadania w zakresie przeciwdziałania dyskryminowaniu osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym oraz kobiet, szczególnie w sferze zawodowej i ekonomicznej.

W ramach realizacji projektu przeprowadzone zostaną następujące działania:

warsztaty na temat dyskryminacji osób niepełnosprawnych i jej przeciwdziałaniu

 filmowa sonda uliczna nt. dyskryminacji niepełnosprawnych

 debata oksfordzka o pozycji kobiet w społeczeństwie

 warsztaty przeciwko przemocy.

Część zajęć przeprowadzą profesjonalni trenerzy z Fundacji im. prof. B. Geremka. Finał podsumowujący działania przeprowadzone w wybranych 60 szkołach z całej Polski odbędzie się pod koniec maja 2015 roku w siedzibie Sejmu RP.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom młodzi ludzie staną się orędownikami działań antydyskryminacyjnych, a tym samym przyczynią się do rozwoju bardziej tolerancyjnego i otwartego społeczeństwa.

Koordynatorkami Projektu są panie: Małgorzata Onasch –Ptaszyńska, Maria Łojek- Kurzętkowska.

tydzienrownosci1