4 październikaj pożegnaliśmy grupę młodzieży z Bonn, która spędziła w naszej szkole i u rodzin naszych uczniów cały tydzień. Pogoda sprzyjała realizacji programu tegorocznej wymiany. Młodzież zwiedziła najatrakcyjniejsze miejsca Trójmiasta:

Gdynię, gdzie bardzo spodobał się Skwer Kościuszki, klimatyczny Sopot i jego największą atrakcję, czyli molo oraz Stare Miasto w Gdańsku. Jak co roku uczniowie zwiedzili także Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz złożyli hołd pod pomnikiem zamordowanych. 

Uwieńczeniem wymiany był pożegnalny wieczór w poniedziałek w trakcie którego młodzież zaprezentowała efekty pracy nad projektami oraz przygotowała wyśmienity poczęstunek składający się z typowych polskich potraw. Rewizyta w Bonn nastąpi wiosną 2017 roku.

Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i ogromną gościnność.