Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 13.00  Serdecznie zapraszamy Absolwentów i ich  Rodziców !

Posłuchaj "Mądrości z kanapy":

Lekcja chemii w Eksperymencie

W piątek 9 grudnia uczniowie klasy IIE w ramach lekcji chemii udali się do Centrum Nauki Eksperyment. Wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych podczas, których przeprowadzili doświadczenia z zakresu chemii i biologii.  Poznali w praktyce proces miareczkowania i wyznaczyli stężenie kwasu. Dokonali analizy kationów metali w wyniku reakcji strąceniowych oraz rozpoznali typ bakterii za pomocą barwienia metodą Grama.

Uczniowie bardzo sprawnie poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Zajęcia zostały przez nich uznane za ciekawy sposób realizacji rozszerzonego programu nauczania chemii.

Anna Szydłowska

Logo1