Konkurs Kolęd w Językach Obcych

Jest taki dzień. Magiczny dzień pojednania, radości i dobrych życzeń, obchodzony niemalże pod każdą szerokością geograficzną w atmosferze ciepła i miłości. Łączy się z nim wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Ku naszej radości ten piękny zwyczaj zagościł na dobre w „Dziewątce”, gdzie od kilku lat w tygodniu przedświątecznym odbywa się  Szkolny Konkurs Kolęd w Językach Obcych.

W poniedziałek 19 grudnia od rana już można było poczuć  świąteczny nastrój tej niepowtarzalnej imprezy. Z wszelkich zakamarków naszej szkoły (a jest ich niemało  w nowym budynku) dochodziły dźwięki kolęd, po korytarzach przemykały anioły, mikołaje, renifery..... To uczniowie pierwszych klas dokonywali ostatnich przygotowań do swoich  występów w językach obcych: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, ukraińskim, a nawet...japońskim, aby na konkursie zademonstrować swą kreatywność i wysoki poziom artystyczny.

Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim obecnym na sali, a występy oczarowały publiczność i jury, które zadecydowało o trzech głównych nagrodach:

I miejsce  wyśpiewała i wytańczyła  klasa IE

II miejsce zajęła  klasa IB

III miejsce  zajęła klasa ID

Jury wyłoniło i nagrodziło wyróżniające się postaci: człowieka-choinkę, akordeonistkę ,

bębniarza, Frozen, solistę z IF, pomysł na rekwizyty.....

Dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę i świąteczny nastrój.!!!!

Do zobaczenia za rok !!!

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują Radzie Rodziców za finansowe wsparcie konkursu, bez którego nie byłby możliwy zakup wspaniałych nagród dla zwycięzców i pozostałych uczestników .

Ewa Majewska, Gabriela Reclaw, Joanna Stenka

Logo1