Szkolny konkurs historyczny "Zaślubiny Polski z morzem"

W piątek 10 lutego odbył się szkolny konkurs historyczny pt. „Zaślubiny Polski z morzem”. Od uczestników konkursu wymagana była znajomość faktograficzna (daty, postacie historyczne, miejsca itd.), ikonograficzna (fotografie, obrazy itd. źródłowa (fragmenty meldunków, odezw, manifestów itd.) oraz kartograficzna (mapy) historii Polski i Pomorza z lat 1914 – 1922. Ze względu na indywidualną formułę konkursu 07.02 odbyły się ogólnoszkolne eliminacje, w których bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy I a, z której zakwalifikowało się aż pięciu reprezentantów do sześcioosobowego finału.

W jury obok nauczyciela historii p. Arkadiusza Ordyńca, zasiadł także przedstawiciel samorządu szkolnego Eryk Stram  Po półtoragodzinnej  rywalizacji uczestnicy zajęli następujące miejsca:

I miejsce Krystian Kaźmierczak – klasa I A

II miejsce Jakub Kuberacki – klasa I D

III miejsce Artur Wiśniewski – klasa I A

IV miejsce Mariusz Lasoń – klasa I A

V miejsce Jakub Piotrowski – klasa I A

VI miejsce Paweł Schulz – klasa I A

Wszyscy zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami i nagrodami książkowymi, które wręczyła p.   dyrektor Wiesława Krysztofowicz.

Logo1

proj edu luneta 4