Zapraszamy do stworzenia ex librisu, czyli graficznego znaku własnościowego biblioteki szkolnej IX LO.

Nie stawiamy żadnych wymogów ani ograniczeń oprócz jednego - oczywistego. Znak musi zawierać słowa: "Ex libris" i "biblioteka IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni" (dopuszczalny także skrót: IX LO) w dowolnym układzie.

Włączcie ten napis w plastyczną wizję skojarzeń z książką, czytaniem, biblioteką,  pasją czytelniczą, spędzaniem wolnego czasu itp.

Prace w formacie A4 prosimy składać w bibliotece szkolnej do dnia 10 kwietnia

Postaramy się, by zwycięska praca została wykorzystana do stworzenia formy, najprawdopodobniej  pieczątki, możliwej do zastosowania w księgozbiorze naszej biblioteki i w niedalekiej przyszłości wszystkie egzemplarze książek będą nosić ten znak.

Oryginał ex librisu, czyli praca wykonana na konkurs zostanie oprawiona i zaopatrzona w stosowną tabliczkę przedstawiająca autora, zdobić będzie pomieszczenie biblioteczne.

Dodatkową nagrodą będzie bon do wykorzystania w salonach Empik.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu, w którym będziemy w naszej szkole obchodzić Światowy Dzień Książki ( „w okolicach” 23 kwietnia)

Mamy nadzieję, że tak jak w roku ubiegłym jury będzie miało niełatwy wybór spośród wielu ciekawych  projektów plastycznych.