W trakcie Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port  w Gdyni organizowany jest od siedmiu lat konkurs Dramat w szkole. W ramach tego projektu uczniowie z pięciu wybranych gdyńskich liceów tworzą i prezentują krótkie spektakle inspirowane jednym z dramatów zakwalifikowanych do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. W tym roku w konkursie udział wzięły następujące licea: I Akademickie LO, II LO, III LO, VI LO i IX LO.

Zespół teatralny z naszej szkoły wylosował tekst pt. Koniec przemocy Bogny Burskiej i Magdy Mosiewicz odnoszący się do aktualnych zagadnień politycznych, społecznych i socjologicznych. W krótkim terminie trzeba było opracować scenariusz i przedstawienie. To naprawdę było trudne wyzwanie! Dzięki profesjonalnej pomocy aktora Teatru Miejskiego, Grzegorza Wolfa, udało się zapanować nad wszystkimi trudnościami i stanąć na wysokości zadania.

Finał projektu miał miejsce 23 maja. Niestety, nie udało się wygrać, zwyciężyła grupa z VI LO, ale zaprezentowaliśmy się naprawdę interesująco. Jury nie przyznaje żadnych innych nagród ani wyróżnień. Pomimo wszystko udział w konkursie był wielką przygodą, bowiem większość prób odbywała się w teatrze pod okiem zawodowego aktora, mogliśmy też bywać w różnych pomieszczeniach teatralnych, takich jak garderoby, sala prób czy pracownie krawieckie. A najwspanialsze było to, że zaprzyjaźniliśmy się z panem Wolfem, który początkowo bardzo nas onieśmielał.

Zespół stanowili: Bartosz Deklewa (Ie), Julia Falkowska (IIa), Selini Gatoudi (IIg), Agata Kolatowska (IIa), Zuzanna Kozłowska (IIa), Klaudia Smolak(IIa), Damian Schenk (If),  Jakub Weber (IIg), Olaf Zażembłowski (Ie) oraz Filip Kalbarczyk (IIg) – obsługa techniczna.

Opiekunki: Danuta Paupa i Dorota Twarowska dziękują za współpracę oraz gratulują osiągniętych umiejętności aktorskich. Było co podziwiać.