Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 rodzice uczniów klas I, II i III ubezpieczają swoje dzieci we własnym zakresie w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej. 

Dyrektor 
Wiesława Krysztofowicz

RODO

 

Niezwykła lekcja historii w Muzeum II Wojny Światowej

Warszawa w ruinie, czołgi na ulicach, niemiecki Junkers Ju87 przelatujący nad głowami; wszechobecny terror i groza. Rozpacz i cierpienie za każdym rogiem …

W dniu 13 czerwca klasa Ia wraz z panią Marią Banasik i panem Arkadiuszem Ordyńcem odwiedziła nowe Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z nowoczesnej, interaktywnej wystawy, dzięki czemu mogli w lepszy i bardziej zrozumiały dla siebie sposób przyswoić historię II wojny światowej. Taka możliwość okazała się dla uczniów bardziej atrakcyjna i przyjazna niż czytanie podręcznika. Położone w centrum Gdańska muzeum okazało się być dla licealistów ciekawą lekcją historii.
 ,,Bardzo pouczające'' , ,,Ogromny obiekt'' , Czułem się pochłonięty przez to muzeum'' - tak wyjście relacjonują uczestnicy. Rzeczywiście to muzeum zainteresowało wszystkich. Każdy czuł lęk, a emocje towarzyszyły od początku zwiedzania wystawy do opuszczenia budynku. Śmiało można powiedzieć, że Muzeum II Wojny Światowej stało się obowiązkowym punktem zwiedzania Gdańska. Niesamowita, nowoczesna architektura w połączeniu
z dramatyczną historią ofiar wojny daje piorunujące połączenie, a sam budynek zachęca do odwiedzin. To, co najbardziej spodobało się uczniom IX liceum, to z pewnością odtworzone zniszczone domy i ulice, olbrzymie maszyny wojenne, ale przede wszystkim historie zwykłych ludzi, którzy niewinni niczemu przeżyli piekło.

tekst: Mariusz Lasoń kl.Ia ; zdjęcia: Kacper Maryks kl.Ia

 

                                  ,, Momentami nie można było się oderwać.'' - Mariusz Lasoń

                          ,,Było ciekawie, to muzeum jest takie ogromne'' - Angelika Krzykawska

 

              ,,Mam nadzieję jeszcze raz tu przyjść, by zobaczyć wszystko dokładnie.'' - Michał Lubiejewski

Logo1

proj edu luneta 4

Wydarzenia

Sport

Biblioteka

Dkf

Radio Dziewiatka

Caritas

ZajeciaPoz

Espanol

poliglot

Wym

Wsp

GSF

Przydatnelinki

Zamowienia publiczne

Bip

25 lat IX LO w Gdyni

Fundacja Gospodarcza