To już jest koniec, możemy iść, jesteśmy wolni ...

Minęły długie miesiące nauki i pracy, po których i uczniom i nauczycielom miła wydaje się perspektywa wakacyjnego wypoczynku. Jak mawiają „koniec wieńczy dzieło”, więc jak rzadko w komplecie w budynku przy Orłowskiej pojawili się uczniowie Dziewiątki, by odebrać świadectwa, pożegnać się z nauczycielami i tym samym rozpocząć prawdziwe wakacje. Pani Dyrektor Wiesława Krysztofowicz,  zanim złożyła wszystkim życzenia wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku, przypomniała krótko najważniejsze osiągnięcia indywidualne i zespołowe naszych uczniów oraz najciekawsze wydarzenia  mijającego roku szkolnego.
Grono wyróżnionych otwierał Olaf Stumski uczeń klasy IIb, który uzyskał nominację do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Tradycyjnie już Rada Rodziców ufundowała nagrody finansową dla  ucznia z najwyższą średnią ocen w szkole. W tym roku otrzymały ją Daria Rhode z kl. Ib ( 5,75) oraz Zuzanna Kozłowska z kl. IIa wyróżniona za najwyższą średnią ocen wśród uczniów klas II (5,33) oraz znaczącą działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Krysztofowicz i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Maria Baborska.
Duża grupa tych, którzy swoją pracą i obowiązkowością zasłużyli na „czerwony pasek” odebrała z rąk Pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem.

Dyplomy ze zindywidualizowanymi dedykacjami za wspaniałą działalność teatralną wręczyła Pani Dyrektor Krysztofowicz i opiekunka  koła  teatralnego Pani Danuta Paupa.

Grupa wolontariuszek i wolontariuszy, która wraz z Panią Dorotą Twarowską uczestniczyła w wielkiej kweście na rzecz  leczenia Mariusza – kibica Arki Gdynia,  została uhonorowana przez organizatora akcji - Kaszubską Fundację Pomocy Potrzebującym. Dyplomy wręczała koordynator akcji Pani Halina Czerwińska (kwesta odbywała się 4 czerwca na Placu Grunwaldzkim w Gdyni podczas  pobicia rekordu gotowania   pięciuset litrów zupy wiśniowej w jednym garnku).

Drużyna Koszykarzy oraz Marcin Snopek otrzymali specjalne podziękowania za osiągnięcia sportowe.

Uroczystość  zakończona została  śpiewająco. Usłyszeliśmy nastrojowe piosenki w wykonaniu Darii Mazur, Angeliki Krzykawskiej i Julii Wilhelm,  w wakacyjny nastrój wprowadziły wszystkich Marta Lamkiewicz i Karolina Pierzga, a finiszował „z  przytupem”  Alan Wittbrodt, brawurowo wykonując piosenki Ryszarda Rynkowskiego „Jedzie pociąg z daleka” oraz Andrzeja Zauchy ”Alibaba”.

Do zobaczenia we wrześniu.... ale to dopiero za ponad dwa miesiące :)

Barbara Buller

Logo1