Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 rodzice uczniów klas I, II i III ubezpieczają swoje dzieci we własnym zakresie w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej. 

Dyrektor 
Wiesława Krysztofowicz

RODO

 

Byliśmy w Europejskim Centrum Solidarności

Czy to było konieczne? Jak można było tego uniknąć? Dlaczego tak się stało? - takie pytania nurtują wielu z nas. W kontekście tragedii Grudnia '70 i Sierpnia '80 na te pytania starali się odpowiedzieć uczniowie klasy 2a. Pod okiem pani Marii Banasik i pana Arkadiusza Ordyńca odkrywali oni sekrety najnowszej historii Polski. W Europejskim Centrum Solidarności mogli poznać realia nieodległego okresu PRL-u, którego nigdy nie doświadczyli. Interaktywne wystawy prezentowały wpływy polityczne ZSRR, krzyżujące się losy kościoła i polskiej polityki oraz kształtującą się drogę Solidarności do władzy i obalenia komunizmu.
„Nie płaczcie matki, to nie na darmo! (...) Za chleb, wolność i nową Polskę!'' - fragment „Ballady o Janku Wiśniewskim”, symbolu najprawdopodobniej  najtragiczniejszego wydarzenia w historii Gdyni - miasta, w którym znajduje się nasza szkoła. Uczniowie zrozumieli, że jest to ważna historia nie tylko dla naszego regionu, ale dla całego świata. Pochłonięci opowiadaniami p. Ordyńca są w stanie zrozumieć, dlaczego wolność jest dzisiaj tak cenna, a domyśleć się, jak wyglądałby nasz kraj bez Lecha Wałęsy. Nowoczesna placówka ECS  z pewnością udowodniła uczniom, czym jest  patriotyzm i solidarność. 
Mariusz Lasoń

 

 

Logo1

proj edu luneta 4

Wydarzenia

Sport

Biblioteka

Dkf

Radio Dziewiatka

Caritas

ZajeciaPoz

Espanol

poliglot

Wym

Wsp

GSF

Przydatnelinki

Zamowienia publiczne

Bip

25 lat IX LO w Gdyni

Fundacja Gospodarcza