Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 22 czerwca o godz. 9.30 na dziedzińcu szkoły.

Ks. Proboszcz dr Tomasz Biedrzycki zaprasza dzień wcześniej 21 czerwca o g.18
na mszę św. w parafii Matki Bolesnej w Gdyni Orłowie na zakończenie roku szkolnego
z błogosławieństwem uczniów na wakacje

RODO

"W szkole Sokratesa". Podsumowanie współpracy z Instytutem Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego

W ubiegłym tygodniu zakończył się pierwszy etap projektu „W szkole Sokratesa”, organizowanego przez Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach działań projektowych, młodzież uczęszczająca na międzyszkolne zajęcia z zakresu filozofii na poziomie rozszerzonym, brały udział w zajęciach prowadzonych przez kadrę Uniwersytetu Gdańskiego.

Zajęcia w pierwszym semestrze obejmowały następującą tematykę:

1. Nauczanie sofistów” oraz „Filozofia nauki Karla Poppera i Thomasa Kuhna”,
    mgr Krystyna Bembenek, UG, koordynatorka projektu, 26.09.17.
  2. Cnota i wiedza w nauczaniu Sokratesa” oraz „Monadologia Leibniza”, dr Iwona Krupecka, UG, 03.10.17.
  3. Idealizm Platona” oraz „Pojęcie i rodzaje definicji”, dr Maria Urbańska-Bożek, SWPS, 10.10.17.
  4. Nauczanie Platona w kontekście dialogu pt. „Menon” oraz „Filozoficzne pojęcie języka”, dr Marek Pepliński, UG, 17.10.17.
  5. Metafizyka Arystotelesa” oraz „Pojęcie wiedzy w nauczaniu Arystotelesa”,
    dr Martyna Koszkało, UG, 24.10.17.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestniczki i uczestnicy z klasy 2a i 3a mieli szansę rozwijać filozoficzną pasję i pogłębić wiedzę z zakresu humanistyki. W drugim semestrze nauki odbędzie się kolejny cykl wykładów. Zapraszam serdecznie!

Maria Łojek-Kurzętkowska, nauczycielka filozofii i etyki, szkolny koordynator projektu.

Logo1

proj edu luneta 4