DZIEŃ NIEMIECKI - DER DEUTSCHE TAG

W dniu 27.10.17r. odbył się w naszej szkole Dzień Niemiecki, którego celem była promocja naszego zachodniego sąsiada na  wielu płaszczyznach. Uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki dotyczące regionów Niemiec, kuchni niemieckiej, sportu,  rekreacji i edukacji, które zamieszczone zostały w formie plakatów i poszerzyć swoją wiedzę uczestnicząc w quizie o Niemczech, czy też w wykładzie naszej uczennicy Klaudii Kamińskiej  o szkolnictwie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tzw. łamańce językowe i kalambury. Uczniowie napisali również dyktando po niemiecku  i wzięli udział w grach planszowych sprawdzających słownictwo niemieckie. Dwóch uczniów Damian Schenk z II F i Kacper Karaś z II B zaprezentowało w języku niemieckim słynną balladę J.W. von Goethe „Król olch”, za wykonanie której otrzymali w ubiegłym roku szkolnym II miejsce  w Konkursie Literackim. Na przerwach rozbrzmiewała muzyka niemiecka, której można było posłuchać przy własnej roboty upieczonych ciastach i ciasteczkach.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia.

Nauczycielki języka niemieckiego

Logo1