Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 22 czerwca o godz. 9.30 na dziedzińcu szkoły.

Ks. Proboszcz dr Tomasz Biedrzycki zaprasza dzień wcześniej 21 czerwca o g.18
na mszę św. w parafii Matki Bolesnej w Gdyni Orłowie na zakończenie roku szkolnego
z błogosławieństwem uczniów na wakacje

Zwiedzanie lotniska wojskowego w Babich Dołach

Dzięki uprzejmości Dowódcy 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach p. kmdr. pil. Cezarego Wiatraka, klasa 2D oraz klasa 2F naszego liceum pod opieką p. Katarzyny Szymańskiej i p. Przemysława Czachorowskiego odwiedziły lotnisko wojskowe w Gdyni Babich Dołach.
Podczas wycieczki, której przewodnikiem była Pani Elżbieta Majchrowska, grupa miała możliwość zapoznania się z historią Bazy, miejscem pierwszego wojennego pochówku płk. Stanisława Dąbka, który kierował obroną w pierwszych dniach wojny. Jednak głównym celem naszej wyprawy była możliwość zapoznania się z pracą lotniska, m. in. wieżą kontroli lotów, sposobem pozyskiwania danych meteorologicznych, ich interpretacji w celu ustalenia prognozy pogody niezbędnej dla bezpiecznych lotów. Niestety obowiązki służbowe tym razem ograniczyły możliwość zwiedzenia wieży kontroli lotów. Podczas naszego pobytu natomiast mieliśmy możliwość zobaczyć z bliska pracę mechaników przygotowujących do lotów śmigłowce i samoloty będące na wyposażeniu Bazy: samolot transportowy An-28TD, śmigłowce pokładowe ZOP Kaman SH-2G, śmigłowiec Mi-2 oraz ratowniczą wersję śmigłowca Sokół – Anakonda.

Logo1

proj edu luneta 4