Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 22 czerwca o godz. 9.30 na dziedzińcu szkoły.

Ks. Proboszcz dr Tomasz Biedrzycki zaprasza dzień wcześniej 21 czerwca o g.18
na mszę św. w parafii Matki Bolesnej w Gdyni Orłowie na zakończenie roku szkolnego
z błogosławieństwem uczniów na wakacje

O Konstytucji, ochronie praw i wolności człowieka ...

8 listopada w ramach IV edycji ogólnopolskiego Tygodnia Konstytucyjnego w naszej szkole przeprowadzono zajęcia dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli oraz roli sądów w procesie ochrony praw i wolności. Warsztaty poprowadziły panie adwokatki z Pomorskiej Rady Adwokackiej: pani Natalia Zagdańska i pani Dominika Wetoszka. W spotkaniu udział wzięli uczniowi klasy Ia oraz IIa.
W pierwszej części spotkania mieliśmy między innymi za zadanie na podstawie tekstu wskazać cechy dobrego sędziego. W drugiej części  dyskutowaliśmy na temat konstytucji, wolności człowieka, jego praw. Jak zauważyły panie adwokatki, wykazaliśmy się dużą wiedzą i znajomością tematu. Niektórym z nas zaproponowano udział w konkursie krasomówczym dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Jakub Piotrowski, klasa II a
Opieka: Maria Banasik