Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 rodzice uczniów klas I, II i III ubezpieczają swoje dzieci we własnym zakresie w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej.

Wiesława Krysztofowicz

O Konstytucji, ochronie praw i wolności człowieka ...

8 listopada w ramach IV edycji ogólnopolskiego Tygodnia Konstytucyjnego w naszej szkole przeprowadzono zajęcia dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli oraz roli sądów w procesie ochrony praw i wolności. Warsztaty poprowadziły panie adwokatki z Pomorskiej Rady Adwokackiej: pani Natalia Zagdańska i pani Dominika Wetoszka. W spotkaniu udział wzięli uczniowi klasy Ia oraz IIa.
W pierwszej części spotkania mieliśmy między innymi za zadanie na podstawie tekstu wskazać cechy dobrego sędziego. W drugiej części  dyskutowaliśmy na temat konstytucji, wolności człowieka, jego praw. Jak zauważyły panie adwokatki, wykazaliśmy się dużą wiedzą i znajomością tematu. Niektórym z nas zaproponowano udział w konkursie krasomówczym dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Jakub Piotrowski, klasa II a
Opieka: Maria Banasik