Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 22 czerwca o godz. 9.30 na dziedzińcu szkoły.

"Mamy Niepodległą!" - parada dzielnicy Orłowo

Dnia 10 listopada o godzinie 10:00 w Orłowie odbył sie przemarsz dzielnicowy z okazji Święta Niepodległości. Udział brały Szkoły Podstawowe nr 8 i 11, IX Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, Zespół Szkół Plastycznych, Związek Piłsudczykow w Gdyni oraz Klub Seniora. Parada rozpoczęła sie przy stacji Orłowo, a celem przemarszu było orłowskie molo, gdzie odbyła sie część artystyczna. Każdą szkołę reprezentował jeden uczeń, który miał za zadanie przedstawienie wybranego przez siebie utworu literackiego bądź muzycznego przed liczną publicznością. Usłyszeliśmy takie dzieła, jak "Gawęda o miłości Ziemi Ojczystej" Wisławy Szymborskiej, "11 listopada" Ludwika Wisznewskiego oraz "Legiony". Dziewiąte Liceum reprezentowała Zuzanna Reimont z klasy 1F, która zaśpiewała piosenkę "W listopadzie". Na koniec Przewodnicząca Rady Miasta Gdynia Pani Joanna Zielińska zabrała głos chcąc podziękować nam za liczne przybycie oraz zaprosić na wieczorne przejście ulicą Świętojańską  pochodniami oraz na gdyńską  paradę 11 listopada. Po miłych słowach pani przewodniczącej wróciliśmy do szkoły, aby kontynuować obchody Dnia Niepodległości.
tekst: Patrycja Strzemkowska, kl.1E
fot. Aleksandra Koleśnik kl. 1E.

więcej zdjęć niebawem w Galerii

Logo1