W IX liceum odbyły się I Mistrzostwa w Armwrestlingu (siłowaniu na rękę). Wzięło w nich udział 36 uczniów naszej szkoły, w tym 15 dziewcząt i 21 chłopców. Przeprowadzono je wspólnie z klubem sportowym Złoty Tur który zapewnił odpowiedni sprzęt, profesjonalne szkolenie, sędziowanie i przeprowadzenie zawodów. Zawody rozbudziły wiele emocji, odbyło się wiele zaciętych pojedynków. Była radość zwycięstwa i gorycz porażki. Trójka pierwszych zawodników w każdej kategorii wagowej otrzymała nagrody i gratulacje dyrektor szkoły. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na grudniowych mistrzostwach Gdyni. Lista zwycięzców i zdjęcia poniżej. Wszystkim  zawodnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnym roku szkolnym.

 

 

 

 

A oto medaliści w poszczególnych kategoriach i zdjęcia:
Dziewczęta
Kategoria 55kg: I miejsce- Paulina Błażyńska, II miejsce-Zofia Klemensowska, III miejsce -Maria Chuvik
Kategoria 70 kg: I miejsce –Maja Morawska, II miejsce- Natalia Wołcz, III miejsce- Anna Hewelt
Kategoria + 70 kg: I miejsce – Roksana Bona

Chłopcy:
Kategoria 63 kg: I miejsce –Marcel Bugdal, II miejsce - Marcin Wittbrodt, III miejsce- Mateusz Czarny
Kategoria 70 kg: I miejsce –Daniel Godlewski, II miejsce- Kacper Dobrzeniecki, III miejsce- Mateusz Kowalkowski
Kategoria 78: I miejsce – Krzysztof Karsznia, II miejsce- Jan Pawłowski
Kategoria 86kg: I miejsce –Łukasz Włodarczyk, II miejsce- Mateusz Trzebiatowski , III miejsce- Kacper Benkowski
Kategoria + 86kg: I miejsce –Mikołaj  Bladowski,  II miejsce- Maciej Wasilewski, III miejsce- Kacper Polkowski