INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

 

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 29 listopada 2020 r.

 

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

 

6.11.2020 r.

 ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

 

  1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.       Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

 

W IX liceum odbyły się I Mistrzostwa w Armwrestlingu (siłowaniu na rękę). Wzięło w nich udział 36 uczniów naszej szkoły, w tym 15 dziewcząt i 21 chłopców. Przeprowadzono je wspólnie z klubem sportowym Złoty Tur który zapewnił odpowiedni sprzęt, profesjonalne szkolenie, sędziowanie i przeprowadzenie zawodów. Zawody rozbudziły wiele emocji, odbyło się wiele zaciętych pojedynków. Była radość zwycięstwa i gorycz porażki. Trójka pierwszych zawodników w każdej kategorii wagowej otrzymała nagrody i gratulacje dyrektor szkoły. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na grudniowych mistrzostwach Gdyni. Lista zwycięzców i zdjęcia poniżej. Wszystkim  zawodnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnym roku szkolnym.

 

 

 

 

A oto medaliści w poszczególnych kategoriach i zdjęcia:
Dziewczęta
Kategoria 55kg: I miejsce- Paulina Błażyńska, II miejsce-Zofia Klemensowska, III miejsce -Maria Chuvik
Kategoria 70 kg: I miejsce –Maja Morawska, II miejsce- Natalia Wołcz, III miejsce- Anna Hewelt
Kategoria + 70 kg: I miejsce – Roksana Bona

Chłopcy:
Kategoria 63 kg: I miejsce –Marcel Bugdal, II miejsce - Marcin Wittbrodt, III miejsce- Mateusz Czarny
Kategoria 70 kg: I miejsce –Daniel Godlewski, II miejsce- Kacper Dobrzeniecki, III miejsce- Mateusz Kowalkowski
Kategoria 78: I miejsce – Krzysztof Karsznia, II miejsce- Jan Pawłowski
Kategoria 86kg: I miejsce –Łukasz Włodarczyk, II miejsce- Mateusz Trzebiatowski , III miejsce- Kacper Benkowski
Kategoria + 86kg: I miejsce –Mikołaj  Bladowski,  II miejsce- Maciej Wasilewski, III miejsce- Kacper Polkowski